Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)
środa, 23 Czerwiec 2021, 21:25

Wkrótce zaczynamy wakacje!☀️☀️
Starajmy się je spędzić bezpiecznie.Oto kilka najważniejszych zasad bezpieczeństwa:
-Kąpmy się tylko w miejscach dozwolonych i pod opieką dorosłych. Jeśli miejsca strzeże ratownik – zawsze stosujmy się do jego poleceń.
-Chcąc uchronić się przed udarem, między godziną 11 a 16 ukryjmy się w cieniu.
-Jeśli długo przebywaliśmy na słońcu – poczekajmy chwilę w cieniu, zanim wejdziemy do wody. Pozwoli nam to uniknąć szoku termicznego.
-Przed wyjściem w góry poinformujmy kogoś, gdzie się wybieramy, jakim szlakiem i o jakiej porze planujemy wrócić.
-Stosujmy preparaty przeciw komarom, kleszczom, szerszeniom oraz osom.
-Nie rozpalajmy ognisk w lesie i jego pobliżu.
-Gdziekolwiek planujemy się wybrać, pamiętajmy o naładowaniu przed wyjściem telefonu– tym bardziej, jeśli planujemy dłuższą wędrówkę, spacer, podróż. Dodatkowo zawsze miejmy w telefonie zapisane numery alarmowe, a także w odpowiedni sposób zapisane numery bliskich osób. Przed imieniem bliskiej osoby powinno znaleźć się słowo „ICE”. Jest to znak dla ratowników medycznych, kogo poinformować w razie wypadku.