Czwartek, 6 Luty 2020, 18:55

Uczniowie klas III byli dzisiaj na warsztatach w Dolinie Osikowej w Koziegłowach. Najpierw poznali prawie 200 letnią historię wyrabiania ozdób i wyrobów z drewna osikowego. Następnie uczestniczyli w wyrabianiu tego rękodzieła. Każdy uczeń wykonał serduszko i kwiatek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały swoje prace i były bardzo dumne z własnoręcznie wykonanych ozdób, które będą mogły podarować swoim bliskim lub zostawić sobie na pamiątkę. Warsztaty byly dobrą lekcją poznawania siebie, swoich uzdolnień, zainteresowań, kreatywności i wyobraźni. Może zrodzi się wśród uczestników dzisiejszych warsztatów pasja do wykonywania takiego właśnie zawodu. Warsztaty w Dolinie Osikowej niosą przesłanie takich wartości jak natura, tradycja rękodzieło, kreatywność.