Historia szkoły

Szkoła została otwarta 31 sierpnia 1961 roku, po trzech latach budowy. Nadano jej imię Juliusza Ligonia - śląskiego poety urodzonego w pobliskich Prądach. Pierwszym dyrektorem był Kazimierz Ostrowski, a od roku 1967 przez następne dziesięć lat jego żona Gertruda. W roku 1977 funkcję dyrektora powierzono pani Małgorzacie Janas. Sprawowała ją do roku 1996. Kolejnym dyrektorem została p.Urszula Buchenfeld. W 1998r. w tym samym budynku utworzono Gimnazjum, które otrzymało imię Armii Krajowej. Kierowała nim p. Bożena Duda-Fyrla. Po utworzeniu Zespołu Szkół dalej pełniła tę funkcję, a od stycznia 2011 roku dyrektorem została pani Krystyna Musiał. 2 września 2013r. oddano do użytku nowy budynek, który został połączony z byłym obiektem. Stworzono w ten sposób komfortowe warunki do nauki. Po wprowadzeniu reformy wygaszającej gimnazja we wrześniu 2017r. pani Krystyna Musiał pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu.

Zalety szkoły

Szkoła jest nowoczesną placówką. Wysoko wykwalifikowana kadra zapewnia dobry poziom kształcenia. Dyrekcja i nauczyciele starają się w ciekawy i interesujący sposób organizować wolny czas dzieci i młodzieży. W zależności od potrzeb i zainteresowań organizowane są różne zajęcia pozalekcyjne. Wszyscy uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc nauczycieli i wychowawców wspierających ich w rozwoju oraz umacnianiu poczucia własnej wartości. Kadra pedagogiczna troszczy się, by każdy uczeń czuł się w szkole dobrze i bezpiecznie. Dyrekcja dba, aby uczniowie i ich rodzice mieli wpływ na to, co dzieje się w szkole i zawsze spotykali się z szacunkiem i przyjaźnią ze strony wszystkich pracowników szkoły. Szkoła zapewnia opiekę pedagoga oraz higienistki szkolnej. Obiekt jest nowoczesny - posiada windę, dobrze wyposażone klasopracownie ze sprzętem komputerowym oraz tablicami multimedialnymi. Nowa hala sportowa doskonale służy wszystkim uczniom, stwarzając możliwości rozwoju sprawności fizycznej na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych. Warto być uczniem naszej szkoły!

Hymn szkoły

Hymn szkoły - Modlitwa obozowa
O, Panie , któryś jest na niebie,
Wyciągnij sprawiedliwą dłoń!
Wołamy z cudzych stron do Ciebie
O polski dach i polską broń.

O, Boże, skrusz ten miecz,
Co siekł nasz kraj,
Do wolnej Polski nam Powrócić daj!
By stał się twierdzą nowej siły
Nasz dom, nasz dom.

O, usłysz, Panie skargi nasze,
O, usłysz nasz tułaczy śpiew!
Znad Warty, Wisły, Sanu, Bugu
Męczeńska do Cię woła krew!

O, Boże, skrusz ten miecz...

Pobierz Plik: Modlitwa obozowa - Muzyka

jest Pan Bernard Świerzy,